آزادی

رهایش کردم. بعد از یک ماه سبک و سنگین کردن... فکر کردن. کارم را می‌گویم. ارزشش را نداشت. بی‌تابی‌های آنی را وقت برگشتنم می‌دیدم. می‌چسبید به من و تا نیم ساعتی اجازه نمی‌داد حتی دست‌هایم را بشویم. می‌خواست مطمئن شود فرار نمی‌کنم. اگر رهایش می‌کردم، گریه را سرمی‌داد. می‌ترسید انگار. از جدایی. احساس می‌کردم دارم ازش دور می‌شوم.

پستم هم که عوض شده بود. پست جدید را دوست نداشتم. فشار عصبی پست جدید بیش‌تر بود. به خانه که می‌رسیدم، خسته و کوفته بودم. کارهای خانه هم تلنبار می‌شد و مرا عصبی می‌کرد. آخر همه‌ی این‌ها ختم می‌شد به آزار دیدن آنی.

دیدم آنی مهم‌تر است. رهایش کردم. صبر می‌کنم... سه چهار ساله که شد می‌روم سر کار.

 

حالا می‌توانم لحظه‌های بزرگ شدنش، قد کشیدنش، حرف زدن و بازی کردنش را ببینم. دو روزی است که دخترکم به‌تر می‌خوابد. آرام‌تر است. با هم بازی می‌کنیم و شادیم.

احساس رضایت و سبک‌بالی و آزادی از روزی که تصمیمم قطعی شد- از چهارشنبه- در بند بند وجودم موج می‌زند.

/ 20 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عطیه

سلام خانومی... مبارکه! آزدایت رو میگم... چه جسارتی و چه اعتماد به نفسی! اقرار میکنم که کاش منم اینقدر جسارت داشتم تا کار تو رو بکنم! اما نداشتم!

گلپر

خیلی تصمیم خوب و به جایی گرفتی عزیزم . روزهای خوبی در انتظارته .

سروستان

کار خوبی کردی. بذار حول و حوش 3 سالگی این قضیه رو اما قبل از اون نیمه وقت مهد بذارش تا کم کم عادت کنه البته اگر مامانت نگه نمی دارن وگرنه که هیچی

گلی خانم

خوش به حالت عزیزم .... کاش من هم می تونستم یه همچین تصمیم بگیرم ... واقعا خسته شده ام و روحم به یه تعطیلات خیلی طولانی نیاز داره

من و دلنوشته هام

کارت فوق العاده بود اصلا تردید نکن چون منم هم از این تصمیمم اصلا پشیمون نشدم آخ جون پس تند تند ه ممینویسی نه؟

زندان آسمان

خب عزیزم حالا که آزاد شدی چرا از آزادیت در راستای وبلاگ نویسی استفاده نمی کنی آخه[زبان]

مامان نی نی ناز

مبارکت باشه عزیزم. به قول مامانم(که البته 4 سالی هست که بعد از 30سال خدمت به آموزش و پروش باز نشسته شده)زن باید خونه باشه بالاس بچه ش.. خوش بگذره خانمی[ماچ]

شيرين

خوشحالم كه به آرامش رسيديد. هر دو تونو ميگم. چقدر خوبه كه با توجه به شرايطت تصميم قاطع گرفتي. مواظب خودت و اون دخملك باش.

ماری

اینکه الان جفتتون ارامش دارین از همه چیز مهمتره . خوش باشی[ماچ]

سیب مهربون

سلام عزیزم.. خوبی؟ مهم تویی و دختر گلت..