چه می کنید اگر ...

چه می کنید اگر یک نفر درست همان موقع که بچه تان کار بدی کرده و دارید بهش می فهمانید که نباید انجام دهد ، قربان دست و پای بلوری اش می رود و می گوید عیبی ندارد ... قربانت بروم؟

چه می کنید اگر ماجرا چندین بار تکرار شود؟

چه می کنید اگر متوجه شوید بعد از این که آن شخص را دو روز پیاپی دیده اید، رفتار دخترکتان به نحو عجیبی عوض شده و به هر بهانه ای جیغ می زند و گریه می کند و توقع دارد قربانش بروید؟ هر کار بدی که می کند و با ممانعت شما روبرو می شود- مثلن ور رفتن با اجاق گاز- بر خلاف همیشه که حواسش را پرت می کردید و با بازی و خنده ماجرا را تمام می کردید جیغ بزند و بعد هم نام شخص مذکور را بیاورد؟

چه می کنید اگر دخترکتان فقط دلش می خواهد شما مطیعش باشید و هر کاری دلش خواست در همان لحظه انجام بشود و اگر انجام نشود باز اسم همان شخص را می شنوید؟

دلتان نمی خواهد طرف را بزنید؟عصبانی

/ 15 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ساروی کیجا

نه عزیز دلم. چاره اش نه زدن طرفه نه حذف طرف نه برخورد با طرف. چاره اش اینه که به اون جگر من از همین الان یاد بدید که ما قوانین خودمون رو داریم و طرف قوانین خودش رو. البته چون طرف بزرگ تر از ماست و آدم باید به بزرگ ترش احترام بگذاره، هر وقت طرف هست ما هم به حرف اوشون گوش می دیم، آما.. آما.. ما قوانین خودمون رو داریم و کوتاه هم نمی آییم. می دونیم که دلبند من الان همه ی این ها رو متوجه نمی شه، اما شما بر همین اساس عمل کنید و توضیح هم بدید، چندین بار که تکرار بشه متوجه می شه.

ساروی کیجا

تو فکر کن که با این همه وسواس من در مورد جلو نشستن بچه، که قانون گفته تا 12 سال نمی شه جلو نشست، طرفین! من می گفتند الهی بمیریم، بچه مون دوست داره جلو بشینه، و می نشوندش. خب آیا این دلیل بر این می شد که توی ماشین خودمون هم؟ نه. می دونست که قانون ما این نیست. و به همین منوال. دخترک توی خونه ی اون ها یک آزادی هایی داشت که توی خونه ی خودمون نداشت، و برعکس البته. هر خونه ای قوانین خودش رو داره.

ساروی کیجا

تو سعی کن توی خونه ی اون ها خیلی حساس نباشی. این جمله رو بارها تکرار کن که هر خونه ای قوانین خودش رو داره. کاری خواست بکنه بگو برو از طرف اجازه بگیر، اینجا خونه ی اونهاست. این طوری طرف هم احساس بهتری می کنه. و حالا جلوی اونها نمی خواد بچه رو تربیت کنی. بی خیال. یکی دو ساعت می گذره به هر حال.

شيرين

اين مسئله دغدغه منهم بود ، حتي قبل از آنكه رخ بدهد ، بخاطر دنبال راه حل قبل از وقوع بودم. تو بايد محكم بايستي ، قرار نيست ديگران عقيده اي مثل تو در مورد تربيت كودكت داشته باشند ، الان اقوام ، 2 روز ديگه همكلاسيها و سپس جامعه به دختركت چيزهايي ياد ميدهند كه با آموخته هاي تو در تناقض هستند. اما تو بايد راه خودت را بروي ، محكم و بدون ملامت ديگران. اگر دختر قدرت و پافشاري و اقتدار تو را ببيند ، مطيع ميشود ، اگر نه او حاكم ميشود. من اينها را ياد گرفتم و انجام داده ام ، نه به راحتي ، اما راحتتر ازآنچه كه فكر ميكردم. چون به كارم ايمان داشتم ، حتي اگر احتمال اشتباه در آن باشد ، و محكم و پا برجا بودم. حتي در دلم سعي كردم - سعي كردم - كس ديگري را ملامت نكنم ، عشق آنها به فرزندان ما ارزشمند است حتي اگر روش تربيتشان متفاوت باشد. شايد كودكان با توجه به روحيه فرصت طلبشان به سراغ آنها روند ، اما در انتها مادر و پدر خداي بچه هستند و خداي مقتدر و دانا به كودك آرامش ميدهد. ليدي جان ، ببخشيد كه كمي تند گفتم ، اما چون موارد مشابه خيلي داشته ام و از عملكرد خودم راضي بودم ، با اجازه بدون تعارف نوشتم. ميدونم كه تو از من آگاه تر

سمیه مامان ایلیا

چرا خوب آدم عصبانی میشه از دست طرف . اما خوب از این جور مسائل تو بچه داری زیاد پیش میاد باید صبور باشی عزیز دلم ! اگه بتونی بهشون بگی دوست نداری تو تربیت بچت دخالت کنن خوبه اما مشکل ما ایرانی ها اینه نمی تونیم حرفمون و رک بزنیم.

عطیه

خوب راستش نمیدونم موقعیت تو چه جوری بوده اما من سعی میکردم همون بار اول آروم بهشون بگم لطفا این کار رو نکنین . آخه اونوقت معنی کار بد و خوب و لجبازی رو دیگه نمیشه حالی بچه کرد! البته حتما تو شرایطت بهت اجازه نداده! خصوصا اگه مامی شوشو بوده باشه!

مهناز مامان آروین

سلام من یه کوچولو تازه واردم واسه قربون صدقه رفتن همه همین مشکل رو دارن در عوض من همسری رو این چیزها حساسه و امان از روزی که کسی از این قربونی ها واسه پسرمون بره[اضطراب] اگه رو قوانین خودت محکم باشی کسی نمی تونه خرابش کنه[شرمنده] دوست داشتی پیش ما هم یه توک پا بیا خونه وبیمون منتظر [قلب]

زندان آسمان

نه .دلمان نمی خواهد طرف رابزنیم. دلمان می خواهد بکشیمش ویا به قصد کشت بزنیمش ولی چون حدس می زنیم طرف کی باشد و می دانیم زورمان بهش نمی رسد دلمان می خواهد خدا بکشدش[نیشخند]اما از شوخی گذشته به جای حرص خوردن باید سعی کنی کوتاه نیای به هر حال دخترک دختر توئه وبیش از هر کس دیگه ای در کنار توست وبیشترین تاثیر پذیری رو از تو وپدرش داره پس نگران رفتارهای مقطعیش نباش در ضمن خیلی هم جلوی اون شخص حساسیت نشون نده -البته همراه هم نشو-[گل]

نازی

من که مستقیم به طرف میگم لطفا تو تربیت بچه من دخالت نکن

شیلا

این مشکل خیلی از ما ها هست و باعث میشه بچه زورگو بار بیاد و احساس کنه با جیغ زدن به هدفش میرسه. راستی خونه نو مبارک انشاا... خونه عافیت باشه