آب بریز، برنج بریز، دوشاخه رو بزن به پریز!

گاهی وقت ها آدم اصلن از چیزایی که دارد استفاده نمی کند. چند تا وسیله ی برقی و غیر برقی در خانه دارید که فقط دکور هستند؟ یکی از این وسایل پلوپز من بود.

از وقتی ازدواج کردیم، فقط دوبار از پلوپز استفاده کرده بودم. آن هم برای پخت ته چین. لردجان می گفت توی پلوپز برنج مثل کته می شود و من کته دوست ندارم.

این را هم بگویم که لردجان فقط لو سفید دوست دارد... از هرگونه پلو مخلوط بدش می آید و فقط کلم پلو شیرازی و هویج پلو را آن هم در صورتی که با هزار اطوار تهیه شود می خورد. مثلن این که مزه ی هویج و کلم شیرین نشود و با آب لیمو آغشته شده باشد.

من هم حتی یک بار به خودم زحمت ندادم که امتحان کنم و ببینم پلو توی پلوپز چه شکلی می شود. آخر مادرم هم با وجود داشتن پلوپز مثل من رفتار کرده بود.

آنی متولد شد. بچه ی وقت گیری بود و فرصت هیچ کاری برای من نمی ماند. اکثر روزها غذای سردستی می خوردیم.

یک روز به لردجان گفتم: ببین من دیگر خسته شدم. می خوای بخور، نمی خواهی نخور. من می خواهم توی پلوپز برنج بپزم.

ظهر که برنج آماده شد، هردو تعجب کرده بودیم. برنج دانه دانه و قد کشیده بود.

از آن روز پلوپز هم در شمار یکی دیگر از کلفت های آماده به خدمت من در آمده است.

یادمان باشد یا چیزی نخریم، یا اگر خریدیم استفاده کنیم. نگذاریم همان جوری گوشه ی کابینت ها بماند.

/ 15 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ممول

منم پلو پزم رو چهار سال تموم استفاده نکرده هر چی مامانم گفت : بابا دختر اینقدر خودتو عذاب نده واسه برنج گوش نکردم تا اینکه یه بار مامانم اومد و گفت برو ور دار بیار اون پلو پز رو ببینم . ظرف 40 دقیقه توش برنجی پبخت که بیا و ببین . از اون به بعد شده آرام جانم چون دیگه استرس ندارم که آیا برنج خوب شه آیا بد شه ؟ بی برو برگرد هر برنجی رو بریزی توش دون و خوب در می یاره [نیشخند]

شيرين

گل گفتي. البته من قبلا هم از پلوپز استفاده ميكردم. اما بعد از بدنيا آمدن آيين 10 برابر بيش از قبل. يكي ديگه از اين تيپ وسايل من مخلوط كن بود كه قبلا 3 سال يكبار استفاده ميشد و الان هر شب.

گلپر

من هم همیشه همین رو میگم و سعی می کنم از وسایل خونه نهایت استفاده رو ببرم .

ماری

پلوپز رو خریدم ...گذاشتم توی کمد و هنوز که هنوزه از توی کمد درش نیاوردم !

baran

من ولی دارم شعی می کنم از پلوپزم استفاده کنم. به سختیD :

baran

"سعی" می کنم. چرا عین معتادا نوشتم ؟؟؟؟؟

الی

آخه من چرا نمی تونم وبلاگت رو بخونم ؟؟؟؟؟؟

مامان ني ني ناز

سلام خانم بی معرفت.. آی گفتی..پلو پز-آرام پز-بخار پز-زود پز..اینارو گفتم که بدونی خیلی از این خریدهای بدون استفاده دارم که حتی یکبار هم پریزش برق نازنین لمس نکرده حالا دیگه خودت ظرف و ظروف تصور کن..باور کن خودمم خسته شدم از دستشون..از یطرف هم دلم نمیاد ردشون کنم. خودت خوبی؟اوضاع روبه راهه؟آنی خوبه؟ اینو بدون که میخونمت اما وقت کامنت گذاشتن نیست

ننه قدقد

سلام لیدی جین عزیز. پس چرا غیب شدی؟!